Черно море стигна до ново равенство във втората си контрола за деня

При вотрата си проверка за днес варненци направиха нулево равенство с Беса

ПФК Черно море
Снимка: ПФК Черно море
17:03, 01.02.2024
Чете се за: 02:20 мин.

Черно море и лидерът в македонската втора лига – Беса (Добри дол) завършиха 0:0 в контролна среща на терените на “Голд Сити”, Алания.

Това бе втора проверка за “моряците” в днешния ден, след като преди обед завършиха 1:1 с руския Спартак Кострома и общо четвърта по време на лагера в Турция.

„Моряците“ водеха играта през целия двубой, но така и не успяха да реализират гол. Иван Дюлгеров пък спаси дузпа, а в 84-ата минута чист гол на Исмаил Иса бе отменен заради несъществуваща игра с ръка.

През първото полувреме Иван Дюлгеров спаси дузпа, отсъдена за игра с ръка на Живко Атанасов.

В 38-вата минута Мартин Милушев центрира отдясно, топката достигна до Росен Стефанов, който с крак я отклони към вратата, но тя се отби в страничната греда. Кълбото се върна към Васил Панайотов, който стреля от малък ъгъл, но вратарят спаси. Минута по-късно Берк Бейхан навхлу отляво в пенала и стреля, но отново стражът на Беса се намеси подобаващо.

След почивката при центриране от корнер, топката стигна малко случайно до Исмаил Иса, който от близо не можа да нанесе добър удар и те срещна тялото на вратаря на северномакедонците. В 84-ата минута чист гол за Черно море не бе зачетен. Мишаел Алвес намери с далечен пас Исмаил иса, който си поведе топката с гърди, напредна и прехвърли вратаря, но страничния рефер вдигна флага си за игра с ръка.

Двама братя от село Калугерово отглеждат и съхраняват защитената българска порода калоферски кози