Четири финала за българите във втория ден на eвропейското по гребане за юноши, младежи и девойки до 23 г. в Португалия

иван пенчев класира финал 1000 метра едноместен каяк световното първенство италия
16:14, 28.07.2023
Чете се за: 02:47 мин.

Иван Пенчев намери място сред финалистите на 500 метра каяк при младежите до 23 години на европейското първенство за юноши и девойки до 18 години, и за младежи и девойки до 23 години в Монтемор-о-Вельо, Португалия. Шампионатът продължава до 30 юли.

Пенчев спечели първия полуфинал в дисциплината с резултат - 1:40.275 минути. Финал „А“ предстои на 30 юли от 12:14 часа.

Българинът продължава битката за медалите и на 100 метра каяк след като финишира първи в полуфиналната си серия с 3:36.879 минути. Финал „А“ ще се проведе на 29 юли от 11:36 часа.

Радостина Ангелова намери място във финал „А“ на 500 кану при девойките до 18 години, след като финишира втора в първата полуфинална серия с време 2:17.684 минути. Тя остана на 0.813 секунди от победителката Лаура Ори от Словакия. Финалистките ще си оспорват медалите на 30 юли от 11:39 часа българско време.

При девойките до 23 години Памела Иванова и Ванеса Димитрова се класираха за финал „А“ на 500 метра при двойките каяк. Българките заеха трета позиция в полуфиналната си серия с 1:49.614 минути. Финалното състезание ще се състои на 30 юли от 16:11 часа.

Георги Николов и Ерик Невзатов останаха извън финала при двойките каяк на 500 метра при младежите до 23 години. Те завършиха на осмо място в полуфиналната си серия с 1:35.362 минути.

Извън финала остана и двойката Преслав Симеонов и Бранимир Христов на 1000 метра каяк при младежите до 23 години. Българската двойка зае пета позиция на полуфиналите с 3:29.787 минути.

Мартин Нанчев отпадна на полуфиналите на 1000 метра кану при юношите до 18 години. Той се нареди пети в серията си с 3:36.879 минути.

По-късно днес българското участие продължава със сериите на 200 метра кану при девойките до 18 години на Радостина Ангелова и в същата дисциплина при юношите до 18 години на Мартин Нанчев.