ЦСКА е първият полуфиналист в турнира за Купата на България при жените

цска първият полуфиналист турнира купата българия жените
17:39, 08.12.2023
Чете се за: 01:47 мин.

ЦСКА стана първият полуфиналист в турнира за Купата на България по волейбол при жените. "Червените“ надиграха като домакини Хектор София с 3:1 (25:18, 22:25, 25:18, 25:19) в зала „Васил Симов“.

Тимът воден от Юлия Иванова и Антонина Зетова ще има за съперник победителя от двойката Левски - Марица 2022. Двата тима ще играят утре.

"Червените" имаха водеща роля през по-голямата част от мача, като затвориха първата част след 25:18, но и волейболистките на Хектор успяха да подложат под напрежение домакините. Те използваха максимално моментния спад на армейките във втората част и успяха да се преборят за 25:22.

В следващите две части обаче отборът на ЦСКА беше категоричен и заслужи успеха си с крайното 3:1.

Още два четвъртфинала ще си изиграят днес. От 18:00 часа в зала "Панайот Пондалов" тимът на Славия посреща Дея спорт. Актуалният носител на трофея Марица Пд ще започне защитата му с домакинство на ДКС Варна. Двубоят ще се играе в зала "Сила" и започва в 19:00 часа.

През миналия сезон Марица спечели отличието, след като победи във финала ЦСКА (София) с 3:0 гейма в Пазарджик.

Владимир Зографски премина безпроблемно квалификацията на голямата шанца в Клингентал
"Операция: Плюшено мече" сбъдва коледните желания на деца в неравностойно положение