ЦСКА се предаде в битката за титлата (ВИДЕО)

15:32, 22.04.2018
Чете се за: 01:38 мин.
цска предаде битката титлата видео

Берое и ЦСКА-София завършиха 1:1 в мач от 31-ия кръг на Първа лига. "Червените" вече изостават на 10 точки зад лидера Лудогорец и на практика сложиха край на надеждите си за титлата. До края на сезона остават само 5 кръга и най-важният мач пред футболистите на Стамен Белчев се явява предстоящото дерби срещу Левски от полуфиналите за Купата на България, където загубиха първия сблъсък с 0:2.

Въпреки някои промени в стартовия състав, първата реална възможност в мача беше за гостите. В 10-ата минута "червените" претендираха за дузпа за нарушение срещу Фернандо Каранга, но реферът Станислав Ставров остана безмълвен.

В ответната атака. Чорбаджийски изблъска в гърба Райнов, който щеше да вкара с глава в празната врата, но съдията отново не посочи 11-те метра.

Нова възможност за гостите се откри в 23-ата минута, след като Роланд Алберг проби и подаде към Каранга. Голмайсторът на "червените" напредна, елиминира вратаря и стреля, но слабо. Това позволи на Марко Адамович да спре топката пред голлинията.

Първата реална ситуация дойде 10 минути преди края на първата част, когато Педро Еуженио напредна отдясно, но опита удар, а трябваше да подава на останалия непокрит Цонев.

Секунди след началото на второто полувреме имаше опция за дузпа и в полза не беройци. Божидар Чорбаджийски задържа за ръката Педро Еуженио в наказателното поле, но Ставров отново прецени да не дава дузпа.

В 55-ата минута гостите откриха резултата. Алберг центрира от корнер, топката бе избита извън наказателното поле. Последва шут на Георгиев, който Аргилашки изби, но при добавката Манолев вкара под гредата - 0:1.

В 62-ата минута беше отсъдена дузпа в полза на Берое, след като Барт дръпна в наказателното поле навлезлия на скорост Цонев. Голмайсторът на домакините Еуженио вкара от бялата точка, за да запише своето 16-о попадение през сезона.

До края на мача и двата отбора сякаш се примириха с равенството и имаха едва по една голова възможност. Раул Лое можеше да вкара, но стреля от 10 метра крайно неточно пред вратата на Берое. Домакините пък изпуснаха една възможност с голмайстора си Еуженио.

Берое (Стара Загора)- ЦСКА-София 1:1
0:1 Станислав Манолев (55)
1:1 Педро Еуженио (63-дузпа)

Берое: Георги Аргилашки, Милен Желев, Иван Бандаловски, Камен Хаджиев, Матеус Леони, Карлос Охене, Марко Адамович (68-Серджиу Негруц), Борислав Цонев, Рубен Бригидо (87-Павел Виданов), Мартин Райнов, Педро Еуженио (90-Емин Ахмед)

ЦСКА-София: Витаутас Черняускас, Александър Дюлгеров, Божидар Чорбаджийски, Александър Барт (68-Николай Бодуров), Александър Георгиев, Станислав Манолев (78-Едвин Джеси), Валентин Антов, Роланд Алберг, Жеан Бланко, Фернандо Каранга (71-Рафаел Енрике), Раул Лое

Жълти картони: Мартин Райнов, Педро Еуженио (Берое), Валентин Антов, Роланд Алберг, Раул Лое, Божидар Чорбаджийски (ЦСКА-София)

Съдия: Станислав Ставров

Още Футбол

Манчестър Сити вкара четири на Брайтън и остава на полпозиция в борбата за титлата в Англия
00:02, 26.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Рома излъга Удинезе при доиграването с гол в добавеното време и помрачи дебюта на Канаваро в Серия "А"
23:31, 25.04.2024
Прошко Прошков пред БНТ за прехвърлянето на "Герена" в общинска собственост: Днес дадохме само предварително съгласие
21:30, 25.04.2024
Етър Велико Търново отбеляза вековния юбилей със зрелищно футболно шоу на стадион "Ивайло"
21:11, 25.04.2024
Чете се за: 03:27 мин.
Юлиан Нагелсман: Важно е да се знае от всички, че ние се борим за титлата на Евро 2024
19:31, 25.04.2024
Чете се за: 02:05 мин.
Ангел Петричев: Етър е близо до сърцето ми
19:17, 25.04.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Христо Стоичков: Много приятели са минали през Етър, носталгията е голяма (ВИДЕО)
18:37, 25.04.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Българските футболни национали до 16 г. победиха Армения във втория мач от турнира на УЕФА
18:27, 25.04.2024
Георги Иванов: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство (ВИДЕО)
18:16, 25.04.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Георги Василев: Етър е вечен
18:14, 25.04.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Красимир Балъков: Етър е майката и бащата на футболната ми кариера (ВИДЕО)