ЦСКА се спаси от загуба срещу Локомотив София с гол в последната минута

20:25, 16.07.2022
Чете се за: 01:55 мин.
цска спаси загуба локомотив софия гол последната минута

Отборът на ЦСКА завърши наравно 1:1 при гостуването си на Локомотив София в двубой от втория кръг на Първа лига.

Резултатът на стадиона в столичния квартал „Надежда“ бе открит от дузпа в 21-ата минута, когато Мики Орачев от състава на домакините центрира по диагонал отляво в наказателното поле на „амрейците“, а Село Рапосо стреля от движение и топката се отби в ръката на бранителя Брадли Де Нойер от ЦСКА.

Първоначално играта не бе спряна, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР, главният съдия Волен Чинков отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Локомотив София. Зад топката застана Карлос Франка, който се разписа в долния десен ъгъл на вратаря Густаво Бусато.

„Червените“ изравниха резултата в 90-ата минута. Станислав Шопов центрира от ъглов удар в пеналтерията на столичните „железничари“, където Браян Морено надскочи Камен Хаджиев и с глава насочи неспасяемо топката в десния ъгъл на вратата, пазена от Александър Любенов.

В класирането съставът на Саша Илич е втори с актив от 4 точки, докато този на Станислав Генчев е десети с една спечелена точка.