ЦСКА спечели гостуването си на шампиона Балкан в НБЛ

Георги Боянов бе най-резултатен за „червените“

Снимка: Startphoto.bg
15:05, 03.12.2023
Чете се за: 02:07 мин.
Български баскетбол

Отборът на ЦСКА се наложи над шампиона Балкан с 95:86 (26:19, 17:25, 23:26, 29:16) като гост в Ботевград в мач от десетия кръг в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Победата бе втора поредна и общо седма за „червените“, които бяха водени от Даниел Клечков заради наказание на старши треньора Росен Барчовски, а Балкан допусна втора поредна и общо четвърта загуба от началото на сезона.

Двата състава изиграха много оспорван мач, в който разликата не надвиши 10 точки. Гостите от София поведоха с 7 точки след началните 10 минути, а Балкан успя да обърне до 44:43 в своя на полза в края на първото полувреме. Ботевградчани задържа аванса си до 70:66 преди последния период, а при оставащи 5 минути резултатът бе равен – 82:82. До края на срещата баскетболистите на ЦСКА измъкнаха победа, която ги изкачи на второ място във временното класиране в НБЛ.

Георги Боянов бе най-резултатен за „червените“ с 27 точки, 7 борби и 3 асистенции, Кейлъб Уесън се отчете с „дабъл-дабъл“ от 21 точки, 10 борби и 4 асистенции, а Брандън Йънг добави 19 точки, 7 борби и 5 асистенции.

За домакините Димитър Димитров се отличи с 24 точки, 4 борби и 3 асистенции.

В следващия кръг Балкан ще гостува на Академик Пловдив, а ЦСКА ще приеме Берое от 9 декември. Три дни по-рано ботевградчани ще посрещнат португалския Порто в първия си мач от втората групова фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа.