"Дабъл-дабъл" на Стеф Къри осигури трети успех на Голдън Стейт

11:00, 25.10.2021
Чете се за: 01:55 мин.
дабъл дабъл стеф къри осигури трети успех голдън стейт

Голямата звезда на Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри записа "дабъл-дабъл", за да помогне на своя тим да стигне до успех със 119:107 като гост срещу отбора на Сакраменто Кингс.

По този начин "воините" продължават с безгрешния си старт на сезона в НБА, като имат три победи от три мача.

За трети пореден двубой пък Стеф Къри стана най-полезен за Уориърс, записвайки 27 точки, 10 асистенции и 7 борби за успеха срещу "кралете". Джордна Пуул завърши с 22 пункта, а Андрю Уигинс се отчете с 17.

Двубоят в Сакраменто започна по-добре за домакините, които поведоха в самото начало на срещата и през голяма част от първото полувреме контролираха случващото се на паркета, като в един момент аванса им достигна 8 точки.

Още преди почивката обаче Голдън Стейт навакса своя пасив, а в третата четвърт нито един от двата отбора не успя да се откъсне в резултата.

В решителната част обаче след 94:94 "воините" взеха нещата в свои ръце и до края записаха серия от 25:13 точки, за да стигнат до победата.

Междувременно, Бруклин Нетс отстъпи с 95:111 на състава на Шарлът Хорнетс, който по подобие на Голдън Стейт Уориърс има само победи от началото на сезона.

За Нетс Кевин Дюрант наниза 38 точки, но дори това не помогна на домакините да избегнат поражение от "стършелите".

Фенове на Барселона напднаха колата на Куман (ВИДЕО)