ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Даниел Колинс се класира за финала в Мелбърн

bnt avatar logo от БНТ , Източник: БГНЕС
A+ A-
Чете се за: 02:15 мин.
Спорт
Даниел Колинс
Снимка: БГНЕС
Слушай новината

Даниел Колинс се класира за финала на първия за годината турнир от Големия шлем Australian Open, след като надви Ига Швьонтек с 6-4, 6-1 за около един час и 20 минути игра.

Американката показа страхотна игра, за да се наложи над шампионката от Ролан Гарос 2020.

28-годишната тенисистка стартира ударно, печелейки първите четири гейма в срещата, но Швьонтек отвърна на предизвикателството, връщайки един от брейковете. Полякинята, седма в основната схема, допусна трети пробив, но Колинс се пропука на собствен сервис, пропускайки три сетбола. Все пак, тя не сбърка при петата си възможност на свое подаване и поведе в резултата.

Втората част започна идентично на първата – американката спечели четири поредни гейма, които довършиха съпротивата на Швьонтек. Тя успя да запише само един гейм на своята сметка във втория сет.

Даниел Колинс доминира в статистиката от мача, като завърши със седем аса и загуби само седем точки на първи сервис за целия двубой. Тя направи 27 уинъра и допусна само 13 непредизвикани грешки, докато Швьонтек спечели едва 14% от точките на втори сервис.

Полската тенисистка не успя да достигне втория си финал в турнирите от Шлема след Ролан Гарос 2020, докато за Колинс това ще е дебютно участие в сблъсък за титлата. Тя успя да преодолее полуфиналите в Мелбърн, след като през 2019 отстъпи на чехкинята Петра Квитова.

В спор за титлата в събота Колинс ще играе със световната номер 1 Ашли Барти, която по-рано се наложи убедително над Мадисън Кийс в два сета.

Последвайте нашата общност "Спорт по БНТ" във Viber!

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?