Даниил Медведев продължава защитата на титлата си на турнира по тенис в Дубай

Руснакът е поставен под №1 в схемата на турнира

Даниил Медведев
20:20, 28.02.2024

Защитаващият титлата си Даниил Медведев (Русия) се класира за четвъртфиналите на силния турнир по тенис на твърди кортове в Дубай (ОАЕ) с награден фонд 3.1 милиона долара.

Медведев победи след обрат Лоренцо Сонего (Италия) с 3:6, 6:3, 6:3 за два часа игра.

"Излязох на корта и не се чувствах добре. Бях твърде нервен и прекалено стегнат, което не ми се случва често. Правих много грешки. Понякога е необходим сет, за да се успокоя и ако продължа да правя това, което направих в първия сет, нищо нямаше да проработи. Просто трябваше да се променя, да бъда по-добър спокоен и се получи", каза руснакът след двубоя.

Медведев направи решителния пробив в осмия гейм на втория сет, за да изравни, преди да вземе подаването на съперника си два пъти в третата част и да стигне до успеха.

В следващия кръг той ще играе срещу осмия поставен Алехандро Давидович Фокина (Испания), който поведе със 7:6(7), 1:0, след което Якуб Меншик (Чехия) се отказа да продължи двубоя.

По-рано днес победи постигнаха още Андрей Рубльов, Александър Бублик, Иржи Лехачка и Юго Умбер.

Соня Йончева ще дебютира на сцената на Софийската опера и балет
Казусът "Нотариуса": Прокурорската колегия изслуша бившите заместници на Зартова