Дара Малинова се окичи с два бронза при девойките от Европейската купа по художествена гимнастика в Баку

Българката стигна до отличията си във финалите на обръч и на бухалки

дара малинова окичи бронз обръч девойките европейската купа художествена гимнастика баку
16:45, 05.05.2024 (обновена)
Чете се за: 01:50 мин.

Българката Дара Малинова спечели бронзови медали във финалите на обръч и на бухалки по време на Европейската купа по художествена гимнастика за девойки в Баку, Азербайджан.

Родната грация изигра стабилно своята композиция с обръч и получи за изпълнението си 31.700 точки.

Това отредиха на Малинова последното място на почетната стълбичка зад представителката на Израел Алона Тал Франко и румънката Амалия Лика, които се наредиха съответно първа и втора.

Малко по-късно в надпреварата на бухалки Дара отново изигра съчетанието си на ниво и в крайна сметка заслужи от съдиите оценка от 30.800 точки.

Българският щаб обаче подаде контестация, която, за съжаление, не беше уважена и така нашето момиче остана на трета позиция.

Любопитното е, че златото на бухалки отново грабна израелката Алона Тал Франко, а втора зад нея остана Амалия Лика от Румъния.

В последния си финал за днешния ден Дара Малинова допусна грешки при представянето на композицията си с лента, за която тя събра 25.550 точки и финишира на 7-о място в надпреварата.

Победителка стана израелката Меитал Сумкин, а подиума допълниха Шамс Агахусейнова от Азербайджан и румънката Лика.