Дармщадт изпадна от Бундеслигата след загуба от Хайденхайм с 1:0

Четири кръга преди края на шампионата отборът изостава с 13 точки от 15-ия Бохум.

дармщадт изпадна бундеслигата загуба хайденхайм
22:35, 28.04.2024
Чете се за: 01:02 мин.

Тимът на Хайденхайм победи Дармщадт с 1:0 като гост в двубой от 31-ия кръг на Бундеслигата.

Победният гол за гостите бе дело на австрийският нападател Никола Доведан в 90-та минута.

Футболистите на Хайденхайм бяха близо до попадение и през първото полувреме, в 26-та минута, когато Патрик Майнка не успя да преодолее вратаря на Дармщад Марсел Шуен.

В 46-та минута Тим Скарке пропусна добра възможност за домакините, а в 66-та Фабиан Нюрнбергер също пропиля шанс за Дармщадт.

Домакините остават последни във временното класиране в Бундеслигата със 17 точки в актива си и ще играят във втора дивизия през следващия сезон. Четири кръга преди края на шампионата отборът изостава с 13 точки от 15-ия Бохум.

Хайденхайм е 10-ти в подреждането към момента с 37 точки, колкото има и 11-ият Вердер Бремен.

Джейлън Брънсън сътвори истинско шоу във Филаделфия. Ню Йорк Никс е на една победа от втория кръг на плейофите в Източната конференция на НБА
Леонид Шейнгезихт отпадна в първия кръг на турнир по тенис от сериите Чалънджър в Бразилия