260 000 българи остават без вода – държавата праща бутилки за Свищов и Плевен
Правителството се очаква да гласува доставката на бутилирана вода от държавния резерв за Свищов и Плевен. Причината – тежка водна криза, засягаща над 260 000 души в 89 общини.
Помощта идва по искане на кмета на Свищов и областния управител на Плевен.

Вече е създаден и Национален борд по водите. На първото му заседание стана ясно, че за решаване на проблема ще трябват над 3 милиарда лева, защото авариите и разрушените тръби се случват много по-бързо, отколкото могат да се ремонтират.
Бюджет с 5,7% дефицит за 2026 г. представи финансовият министър Гълъб Донев
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Масло почти без мляко: Глобиха две български фирми, които са го предлагали на пазара