Димитър Янакиев се класира за полуфиналите на турнир по бадминтон в Камерун

димитър янакиев класира полуфиналите турнир бадминтон камерун
18:10, 26.08.2023
Чете се за: 01:07 мин.

Националът Димитър Янакиев постигна две победи и се класира за полуфиналите на единично мъже на международния турнир по бадминтон в Яунде (Камерун), който е олимпийска квалификация за Игрите в Париж 2024.

Българинът, който е поставен под номер 1 в схемата, победи на старта Тхабани Матхе (Зимбабве) с 21:7, 21:4 за 22 минути, след което на четвъртфиналите надделя над Думинду Абейвикрама (Шри Ланка) с 21:9, 12:21, 22:20 за 65 минути. В третия гейм Янакиев отстъпваше с 6:11, но успя да направи обрат и да спечели мача.

В спор за място на финала националът, който вече си осигури минимум бронзов медал, ще играе със Соми Ромдхани от Обединените арабски емирства.