Дона Векич победи Лулу Сун на Уимбълдън и ще играе за първи път на полуфинал от Големия шлем

За място на финала хърватката ще спори с победителката от четвъртфиналния сблъсък между седмата поставена италианка Жасмин Паолини и американката Ема Наваро.

дона векич победи лулу сун уимбълдън играе първи път полуфинал големия шлем
18:06, 09.07.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Дона Векич се класира за полуфиналите на Уимбълдън, след като отстрани новозеландската квалификантка Лулу Сун след обрат с 5:7, 6:4, 6:1 за два часа и девет минути игра.

Хърватката записва най-доброто си постижение до момента в турнирите от Големия шлем.

28-годишната Векич поведе с 5:4 в първия сет преди да допусне три поредни гейма за Сун, която спечели първия сет със 7:5.

Във втората част хърватката осъществи пробив за аванс от 5:3 във втората част, веднага допусна рибрейк, но отново взе подаването на новозеландката и стигна до 6:4 за изравняване на резултата. В третия сет Векич бе много категорична, поведе с 5:0 и приключи мача при 6:1.

След руските удари срещу Украйна: Киев показа снимки на отломките на ракетата