Драма с дузпи прати Монако към 1/16-финалите за Купата на Франция за сметка на Ланс

Тулуза пък започна защитата на трофея си с класически успех с 3:0 като гост на петодивизионния Шамбери

22:11, 07.01.2024
драма дузпи прати монако финалите купата франция сметка ланс

Отборът на Монако се наложи драматично с дузпи като над състава на Ланс в най-очаквания двубой от 1/32-финалите в турнира за Купата на Франция.

В редовното време на мача в Северна Франция двата елитни клуба не успяха да излъчат победител, като 90-те минути приключиха при резултат 2:2. Висам Бен Йедер и Магн Аклиуш бяха осигурили аванс от два гола на гостите от Княжеството още до 21-ата минута, но впоследствие "кърваво-червените" изравниха чрез Фету Мауаса и Флориан Сотока.

При изстрелите от бялата точка и двата тима показаха доста нерви, като зрителите по трибуните видяха общо седем пропуска, а в крайна сметка сблъсъкът беше решен при деветите изпълнения, когато Адриен Томасон не успя да отбележи за Ланс, но това стори Сунгуту Магаса, за да изпрати своя тим напред в турнира.

Към 1/16-финалите на надпреварата продължава още и актуалният носител на трофея Тулуза, който надигра с 3:0 като гост петодивизионния Шамбери.

Олимпик Марсилия и Олимпик Лион също се класираха за следващата фаза след победи съответно над аматьорския Тионвил Луситанос с 1:0 и с 3:0 над петодивизионния Понтарлие.