Два български екипажа се качиха на подиума в 55-ото издание на рали "Сърбия"

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
12:44, 27.09.2022
Чете се за: 02:32 мин.

Два български екипажа се качиха на подиума в 55-ото издание на рали "Сърбия" 2022. Състезанието бе спечелено от местните фаворити Душан Боркович и Игор Маркович (Skoda Fabia Rally2 evo). Сърбите завършиха дванадесетте скоростни етапа с преднина от 1:37,05 мин.

Пламен Стайков и Рафи Кадир (Skoda Fabia R5) успяха да се наложат в атрактивната битка за втората позиция в състезанието над Мартин Сурилов и Здравко Здравков (Citroen C3 Rally2).

Борбата между двата български екипажа продължи по време на цялото състезание и държеше в постоянно напрежение българските фенове на спорта.

На финала във Врнячка баня, Стайков и Кадир завършиха с аванс от 7,9 сек. пред Сурилов и Здравков. На пето място в крайното класиране завършиха Георги Василев и Стефан Добрев (Mitsubishi Lancer Evo IX), следвани от Никола Мишев и Петър Сивов (Peugeot 208 Rally4).

Други два родни тандема също намериха място в топ 10 на сръбското рали - Тодор Атанасов и Владимир Ичеренски (VAZ 2108) записаха престижната 8-ма позиция, а веднага след тях финишираха Екатерина Стратиева и Георги Аврамов (Opel Corsa Rally4).

Още два родни екипажа успяха да завършат предизвикателното сръбско рали – на 21-во място финишираха Александър Томов и Явор Брънков (Hyundai i20 Coupe), а веднага след тях се наредиха Николай Кортелов и Васил Георгиев (Citroen C2).

Николай Кортелов записа забележително постижение. С участието си в 55-ото издание на рали "Сърбия", той направи и своя 28-ми пореден старт в най-престижното сръбско рали.

Лия Каратанчева елиминира третата поставена на турнир в Италия, Глушкова преодоля квалификациите в Тунис
20:03, 23.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Аксел Трухчев: Щастлив съм да се завърна в Бургас, искам да се боря за всички титли и да дам най-доброто от себе си в Европа
18:39, 23.04.2024
Венелина Поптолева спечели нов медал за България от европейското по бокс, Станимира Петрова не излезе за своя мач
18:22, 23.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Еманюел Макрон: Мога да ви потвърдя, че водите на Сена са чисти
18:03, 23.04.2024
Чете се за: 02:20 мин.
В Париж пуснаха специално приложение за градския транспорт за Олимпийските игри през лятото
Чете се за: 01:12 мин.
Златислава Чуканова спечели още един медал за България от еврошампионата по бокс в Сърбия
17:11, 23.04.2024
Чете се за: 01:17 мин.
ПФК ЦСКА: Вечното дерби може да бъде празник, а не война с потенциално фатални последици
17:00, 23.04.2024
Чете се за: 02:52 мин.