Две титли за България от "Дан Колов-Никола Петров", министър Кралев награди сензацията Никола Вичев (Видео)

18:50, 24.03.2018
Чете се за: 00:49 мин.
Други спортове
две титли българия дан колов никола петров министър кралев награди сензацията никола вичев видео

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди сензацията на турнира по борба "Дан Колов - Никола Петров" Никола Вичев, който спечели златния медал в категория до 63 кг класически стил.

Българският талант надви на финала румънеца Раду Михай с 4:1 точки. На полуфинала Вичев поднесе най-голямата изненада във вчерашния ден, като се наложи категорично над сребърния медалист от олимпийските игри в Рио де Жанейро Ота Шинобу (Япония) с 9:0 точки. Преди това българинът започна с впечатляващото 18:0 срещу сърбина Таджи Тамаш, а на четвъртфиналите срази и украинеца Дмитро Дмитров с 9:0. Досега Вичев няма медал от големи първенства, но е печелил 4 отличия при юношите.а

Вчера българските борци спечелиха две титли от общо три български финала. В категория до 61 кг на свободния стил световният вицешампион Владимир Дубов надви на финала Аримото Шинго (Япония) със 7:0 т. Мими Христова (59 кг) обаче отстъпи в битката за титлата на Светлана Липатова (Рус) с 1:5 т.

Днес във финални срещи излизат европейският шампион Тарек Абделслам (87 кг класически стил) и Тайбе Юсеин (62 кг).

Турнирът "Дан Колов - Никола Петров" е най-голямата проверка преди Европейското първенство за мъже и жени в Каспийск (Русия) от 30 април до 6 май. За първи път у нас се прилага новият формат за двудневни схватки във всяка категория, като финалите и схватките за бронза ще се провеждат във втория ден. В надпреварата участват над 500 състезатели от 32 държави.

20:50, 19.04.2024
Четири български победи в първия ден на европейското първенство по шахмат за жени в Родос
20:32, 19.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Тодор Михалев се класира за финала на Световната купа по модерен петобой в Анкара
Чете се за: 00:52 мин.
Валентина Георгиева завоюва бронзов медал на финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика в Доха
18:04, 19.04.2024
Чете се за: 00:57 мин.