За 11-ти път светът отбелязва инициативата "Часът на Земята". България чества тази кампания за девета поредна година. Освен, че ще бъдат призовани всички граждани точно 20:30 часа да намалят осветлението си в къщите, същото ще направят и ключови общински сгради в повече от 110 общини в страната. Освен самата инициатива са предвидени и допълнителни кампании като фермерския фестивал, който гостува в центъра на София.
Организаторите обясниха, че по време не базара участие ще вземат и фермери, които работят в близост до Натура - 2000 или в границата ѝ, така че тяхната продукция е екологична. Именно това е смисълът на кампанията да ни напомни, че природата е важна и че промените на климата трябва да бъдат предотвратени.
Освен това Столична община е разкрила пункт, където се приемат стари електроуреди, които хората могат да донесат до 18:00 часа.
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Анджелина Джоли превръща личната си болка в актьорско изпълнение във филма "Мода"
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души