На 25 юни 2026 г. 15-годишното момче, пострадало при тежкото пътнотранспортно произшествие в Горна Оряховица, беше изведено от реанимация. Ден по-рано – на 24 юни, от Детската реанимация на университетската спешна болница беше изведено и другото пострадало дете – 12-годишно момче, съобщиха от болница "Пирогов", където децата са настанени.
Към момента те са настанени за последващо лечение и наблюдение в Клиниката по детска травматология на лечебното заведение.
Бъдещето на детската болница: И Здравното министерство ще проверява проектирането на педиатрията
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяк