Екшън в едно полувреме бе достатъчен на Барса да стигне до 1/4-финалите в ШЛ

екшън едно полувреме достатъчен барса стигне финалите
Снимка: twitter
00:05, 09.08.2020
Шампионска лига

Барселона се класира за 1/4-финалите на Шампионска лига след успех с 3:1 над Наполи на "Камп Ноу". С този успех каталунците си осигуриха дерби с Байерн (Мюнхен), който победи убедително Челси със 7:1 общ резултат.

60 секунди бяха нужни да се стигне до първата опасна възможност в мача, игран пред празните трибуни на най-големия стадион на Стария континент - Камп Ноу. Дрис Мертенс се озова на удобна позиция за удар и изстреля топката в страничния стълб на вратата пазена от Тер Щеген.

След колебливото начало, Барса все пак поведе в резултата в 10-ата минута чрез Клеман Лангле, който намери позиция в наказателното поле след корнер и с глава отбеляза. Гостите от Неапол имаха възражения, че при позиционирането си защитникът на каталунците е извършил нарушение, но реферът Джуней Чакър зачете гола и подмина преразглеждането на ВАР.

В 23-ата минута Лионел Меси демонстрира извънземаната си класа и между петима футболисти на Наполи успя да отбележи с диагонален фалцов удар в долния ляв ъгъл на вратаря Оспина. 2:0 за Барселона. Това е 115 попадение за аржентинеца в Шампионската лига.

След половин час игра "блаугранас" вкараха за 3:0. Автор на попадението отново бе Меси, който завърши блестяща продължителна атака на каталунците. Голът обаче не бе зачетен след разглеждане от системата ВАР. Капитанът на Барселона едва забележимо бе играл с ръка при овладяването на топката преди да нанесе головия удар.

Все пак Барселона стигана до класиката в края на полувремето, когато именно Меси се промъкна пред Кулибали и сенегалският защитник изрита "Ла Пулга" в опит да изчисти топката от наказателното поле на Наполи. След продължило 3 минути преразглеждане на ситуацията на ВАР, реферът Чакър отсъди очевидната дузпа, която бе отбелязана от Суарес.

В четвъртата минута на продължението се стигна до нов наказателен удар, но този за Наполи. Ракитич фаулира Мертенс, а Инсиние отбеляза, за да съживи надеждите на гостите за нещо повече на Камп Ноу.

До почивката Наполи още веднъж създаде объркване близо до вратата на Барса, но до гол не се стигна.

Втората част стигна до 15-ата си минута без опасни ситуации пред двете врати. Барселона владееше темтото на игра, а Наполи се опитваше да действа на контраатаки но без особен успех.

В 70-ата минута влезлият като резерва Ървинг Лозано имаше възможност да намали изоставането на гостите, но ударът му с глава мина над вратата на Тер Стеген.

10 минути по-късно Аркадиуш Милик - друга резерва за Наполи - отбеляза с глава, но голът беше отменен правилно заради засаада.

До края на срещата Наполи се опита да вкара така нужните 2 гола, за да продължи към 1/4-финалите на надпреварата, но не успя да сътвори това и Барселона зае своето място сред най-добрите 8 отбора в ШЛ през този сезон.

Следващият съперник на каталунците ще бъде Байерн (Мюнхен), а финалната фаза в турнира ще се играе в Лисабон.

Чете се за: 01:42 мин.
Атлетико Мадрид продължава напред в Шампионска лига след успех с дузпи над Интер
00:19, 14.03.2024
Чете се за: 02:32 мин.
Борусия Дортмунд спечели домакинството си на ПСВ за място на 1/4-финалите в Шампионска лига
23:53, 13.03.2024
Чете се за: 02:10 мин.