Еквадор и Кайседо все по-близо до класиране за Мондиала в Катар

еквадор кайседо все близо класиране мондиала катар
08:22, 02.02.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Отборът на Еквадор, в чийто редици е и нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо, направи нова важна крачка към класиране за финалите на Световното първенство по футбол в Катар в края на годината.

В двубой от 16-ия кръг на пресявките в зона Южна Америка, съставът на Густаво Алфаро стигна до равенство 1:1 при визитата си на Перу.

Срещата на "Естадио Насиона" в Лима започна отлично за еквадорците, които поведоха още във втората минута поведоха в резултата чрез Михаел Естрада. Домакините стигнаха до равенството след попадение на Едисон Флоре в 69-ата минута, а в 81-ата голмайсторът Естрада бе заменен от Кайседо.

След равенството Еквадор остава на третото място в класиране с актив от 25 точки, с три повече от четвъртия Уругвай и с пет пункта преднина пред Пери, който заема петата позиция.

Единствено първите четири отбора в крайното подреждане получават директна виза за Мондиал 2022, докато петият отива на бараж с отбор от зона Азия.

Два кръга преди края на квалификациите, Еквадор се нуждае от една победа в оставащите си два мача с Парагвай и Аржентина на 24 и 29 март, за да си подпечата участието на Световното първенство в Катар.

Венеция Нецова, ПП: Бюджет 2022 е балансиран, с инвестиции за икономически растеж
Директор на училище за високите сметки за ток: Трудно ще се справим, ако увеличението продължи