Елена Босилкова и Жулиен Шайков се наредиха 5-и в многобоя на европейското по спортна акробатика във Варна

елена босилкова жулиен шайков наредиха многобоя европейското спортна акробатика варна
21:29, 21.10.2023
Чете се за: 02:20 мин.

Смесената двойка Елена Босилкова и Жулиен Шайков зае 5-o място в многобоя на eвропейското първенство по спортна акробатика за мъже и жени във Варна.

Българите събраха оценка 79.530 точки (26.140 на баланс, 26.520 на темпо и 26.870 в комбинираното съчетание).

Европейски шампиони станаха представителите на Азербайджан Агасиф Рахимов и Разия Сейдли с 86.620. Сребърните медали взеха украинците Анастасия Семенович и Богдан Иваник с 84.050, а бронзовите за двойката на Германия Даниел Блинцов и Диана Луст с 82.000 точки.

Елена Босилкова и Жулиен Шайков завършиха на пето място и във финала на темповата комбинация.

Мъжката двойка на България Георги Стоянов и Панайот Димитров зае седма позиция в многобоя със сбор от 73.550 точки (24.600 на баланс, 26.150 на темпо и 22.800 в комбинираното съчетание).

Титлата и при мъжките двойки спечели Азербайджан - Даниел Абасов и Мурад Рафиев с 82.370 точки. Сребърни медалисти са представителите на Испания Хосе Морено и Хуан Молина с 81.680, а бронз заслужиха гимнастиците от Португалия Гонсало Парейра и Мигел Лопес с 81.400 точки.

Елена Босилкова/Жулиен Шайков и Георги Стоянов/Панайот Димитров ще се борят за призовите места и в заключителния ден на европейското първенство, като утре те ще се включат във финалите на темповите комбинации при мъжките двойки и на баланс при смесените, които стартират в 18.40 часа.

България с 6-о място при смесените двойки на европейското по спортна акробатика за младежи във Варна