Елена Рибакина е на полуфинал на Уимбълдън, ще играе с Крейчикова

Шампионката от 2022 година се справи с Елина Свитолина. Барбора Крейчикова надигра Йелена Остапенко и се класира за първия си полуфинал на Уимбълдън.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
16:57, 10.07.2024

Елена Рибакина продължава похода си към втора титла от тенис турнира Уимбълдън. Казахтанката надигра Елина Свитолина с 6:3, 6:2 и се класира за полуфиналите.

Шампионката от 2022 година показа отлична игра и имаше нужда само от един час, за да сломи съпротивата на украинката.

В първия сет двете бяха равностойни до 3:3, но след това казахстанката вдигна оборорите и взе три поредни гейма, за да поведе в резултата. Във втората част тя проби още на старта, след което отново взе подаването на съперничката си и затвори мача на собствен сервис с ас по диагонала.

Така четвъртата в схемата Рибакина се класира за втория си полуфинал в Лондон, където ще срещне чехкинята Барбора Крейчикова, която надигра Йелена Остапенко от Латвия.

Поставената под номер 31 се наложи с 6:4, 7:6(4) над 13-та в схемата Остапенко за 1 час и 40 минути. Крейчикова, която е шампионка от Ролан Гарос 2021, достига за първи път в кариерата си до полуфиналите на Уимбълдън.

В другия полуфинал се срещат Жасмин Паолини (Италия) и Дона Векич (Хърватия).

Мачът между Свитолина и Рибакина бе наблюдаван на живо от кралицата на Великобритания Камила.

Атаки срещу сирийци в Турция и изтичане на техните данни - преглед на арабския печат
За Русия децата нямат значение - говори хирургът, оперирал бебе по време на атаката срещу детската болница в Киев