Елизара Янева е полуфиналистка на сингъл и финалистка на двойки турнир от ITF в Италия

елизара янева полуфиналистка сингъл финалистка двойки турнир itf италия
Снимка: БФ тенис
11:27, 06.05.2023

Елизара Янева се класира за полуфиналите на сингъл и финала на двойки на турнира от категория J200 в Салсомаджоре, Италия.

16-годишната българката разгроми на четвъртфиналите с 6:0, 6:1 Рут Лавевиас от Испания. Това е трета победа за Янева на турнира без загубен сет и само 8 загубени гейма. За място на финала Елизара ще играе срещу партньорката си на двойки Сара Илиев от Франция.

В турнира на двойки Янева и Илиев се класираха на финал. В спор за титлата двете ще играят срещу Салас от Испания и Мадузи от Италия.

Междувременно Виктор Марков отстъпи на четвъртфиналите на сингъл при юношите с 3:6, 3:6 на №6 в схемата Габриеле Вилпита от Италия. Преди този мач Марков постигна две победи без да загуби сет.

Празникът на златоградското чеверме събра стотици гости от страната и съседна Гърция