ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Елизара Янева е полуфиналистка на сингъл и финалистка на двойки турнир от ITF в Италия

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:15 мин.
Спорт
елизара янева полуфиналистка сингъл финалистка двойки турнир itf италия
Снимка: БФ тенис
Слушай новината

Елизара Янева се класира за полуфиналите на сингъл и финала на двойки на турнира от категория J200 в Салсомаджоре, Италия.

16-годишната българката разгроми на четвъртфиналите с 6:0, 6:1 Рут Лавевиас от Испания. Това е трета победа за Янева на турнира без загубен сет и само 8 загубени гейма. За място на финала Елизара ще играе срещу партньорката си на двойки Сара Илиев от Франция.

В турнира на двойки Янева и Илиев се класираха на финал. В спор за титлата двете ще играят срещу Салас от Испания и Мадузи от Италия.

Междувременно Виктор Марков отстъпи на четвъртфиналите на сингъл при юношите с 3:6, 3:6 на №6 в схемата Габриеле Вилпита от Италия. Преди този мач Марков постигна две победи без да загуби сет.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини

Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?