Елвира Краснобаева спечели титлите на топка и на лента на финалите в Бърно

Националката завърши Гран При по художествена гимнастика в Бърно с общо пет отличия

Елвира Краснобаева
Снимка: Българска федерация по художествена гимнастика/Анна Недкова
17:20, 16.06.2024
Чете се за: 02:22 мин.

Националката Елвира Краснобаева спечели титлите на топка и на лента, сребро на бухалки и бронз на обръч на финалите на отделните уреди при жените на турнира Гран При по художествена гимнастика в Бърно (Чехия).

Така възпитаничката на Светлана Юриевна завършва надпреварата с пет отличия, след като вчера стана шампионка и в многобоя.

В първия финал Краснобаева стартира силно на обръч, но в края на композицията допусна сериозна грешка и завърши без уред. Тя обаче получи от съдиите 33.850 точки (18.600 трудност; 8.000 артистичност; 7.250 изпълнение) и се окичи с бронза.

Златото взе представителката на Украйна Виктория Оноприенко с 35.550 точки, а втора е сънародничката й Таисия Онофричук с 34.250.

Силна игра показа Краснобаева на финала на топка и с резултат от 35.650 точки (19.100; 8.150; 8.400) взе златния медал.

Втора стана Таисия Онофричук с 34.400, следвана от Виктория Оноприенко (Украйна) с 33.950 точки.

На бухалки българката допусна една неточност и взе среброто с резултат от 32.900 точки (17.100; 8.050; 7.750).

Златен медал завоюва представителката на Украйна Виктория Оноприенко с 33.550, а трета е Лиан Рона (Израел) с 31.950 точки.

В последния финал на лента Елвира Краснобаева изигра отлично композицията си и спечели титлата с 32.900 точки (16.500; 8.250; 8.150). Така тя взе трето злато от турнира.

Със среброто се окичи Таисия Онофричук с 30.600 точки, а трета се нареди американката Евита Грискенас с 30.400.

В битката за отличията участие взеха 26 грации.

Съдия за България на това състезание беше Силвия Митева.

Следващият уикенд предстои последната Световна купа за сезона в Милано (Италия), където участие ще вземат Елвира Краснобаева и Ева Брезалиева.