Емил Стоилов и Менорка ще играят за промоция във второто ниво на испанския баскетбол

емил стоилов менорка играят промоция второто ниво испанския баскетбол
18:18, 07.05.2023
Чете се за: 01:47 мин.

Българският баскетболен национал Емил Стоилов и неговият Менорка се класираха за плейофа за изкачване във второто ниво на испанския баскетбол - ЛЕБ Оро, след като надиграха за втори път тимът на Понферада в четвъртфиналите на третия ешалон ЛЕБ Плата.

Вчера вечерта Емил Стоилов и съотборниците му се наложиха у дома с 91:66 и така с общ резултат 168:132 продължават към следващата фаза.

Българският център започна срещата реванш като титуляр и завърши с 2 точки в актива си.

По този начин Менорка е само на крачка от промоция в ЛЕБ Оро за следващия сезон, а последното препятствие ще бъде отборът на Ховентуд, който в четвъртфиналите елиминира с общ резултат 157:147 тимът на Самора.

Междувременно, в Италия друг български национал Иван Алипиев и Латина приключиха сезона си в Серия "Б" с поражение.

В последния си двубой от кампанията отборът от централна Италия отстъпи драматично на Палаканестро Нардо у дома със 77:78, а Алипиев вкара 14 точки и добави 7 борби за 26 минути на паркета.

По този начин БК Латина с Иван Алипиев в редиците си приключва кампанията на 17-о място в Серия "А2".

Мартин Минчев вкара победен гол и даде успешен старт на Спарта Прага в плейофите в Чехия