Емполи надхитри шампиона Наполи с гол в добавеното време

Резервата Виктор Коваленко отбеляза победния гол

15:27, 12.11.2023
Чете се за: 01:35 мин.
Емполи Наполи

Емполи победи Наполи с минималното 1:0 в мач от 12-ия кръг на Серия А. Резервата Виктор Коваленко отбеляза победния гол.

През първото полувреме домакините имаха добри възможности да открият резултата, но не успяха да материализират своя натиск на стадион "Диего Армандо Марадона" в Неапол. Етрит Бериша спаси удар на Франк Ангиса, а попадение на Джовани Симеоне не бе зачетен заради засада.

След почивката шампионите трудно създаваха опасни ситуации в преден план, докато гостите търпеливо изчакваха своя момент. Хвича Кварацхелия създаваше проблеми на противниковата отбрана но Етрит Бериша отново бе на ниво и отрази изстрела му.

В първата минута от добавеното време появилият се от резервната скамейка Виктор Коваленко отправи фалцов удар в горния далечен ъгъл и подпечата успеха за тима си.

Наполи остава на 4-ата позиция в класирането с актив от 21 точки. Емполи се измъкна от зоната на изпадащите, изкачвайки се до 17-ото място в подреждането с 10 пункта.