24 групи в детските градини в София са поставени под карантина, което е под 1,5% от всички групи.
Направени са над 100 000 теста в училищата, като само 17 са полoжителни, съобщи кметът на София Йорданка Фандъкова.
"Лично аз очаквам през следващите дни да се вземе решение за връщане на големите ученици от 5 до 12 клас в училищата на ротационен принцип, защото загубиха твърде много и всяко следващо забавяне ще е фатално. Ще изпратя предложение и до министъра на образованието и министъра на здравеопазването. Очаквам тяхното решение максимално бързо", каза още Фандъкова.
Тя е на мнение, че не е редно Столичната община да поеме част от средствата за закупуване на тестове.
Осъдиха Столичната община заради мръсния въздух
Кметът коментира още, че Столичната община няма да обжалва решението на съда за мръсния въздух. Ще направят препоръчаните от съда анализи.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра