В датската столица Копенхаген започна голям и многоцветен Фестивал на светлината. В продължение на три седмици градът ще бъде осветен от красиви светлинни инсталации, превръщащи улици, сгради и паркове в приказка.
Тази година фестивалът се провежда под мотото „Представете си мир“ и има за цел да създаде усещане за спокойствие, радост и топлина през дългите зимни дни в Дания.
Жителите и гостите на Копенхаген могат да се разходят вечер и да видят как светлината рисува по сградите, превръщайки града в галерия на открито.
Лов за метеорити в Сахара: Номадски племена търгуват с късчета космически скали
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг