Финалната четворка на Балканска лига e в Самоков този уикенд

13:04, 10.04.2018
Чете се за: 00:48 мин.
Баскетбол
финалната четворка балканска лига самоков уикенд

Самоков ще бъде домакин на Финалната четворка от турнира Балканска лига по баскетбол за мъже на 14 и 15 април.
За трофея в регионалната надпревара ще се борят четири отбора от три страни - Рилски спортист и Левски Лукойл, Блокотехна (Македония) и Башкими (Косово).
В първия ден от турнира програмата предвижда изиграването на две полуфинални срещи, а във втория са сблъсъците за 3-4 място, както и финалният двубой.
Билетите за турнира са с цена от 5 лева и важат за двете срещи от деня.
"Приветствам участниците във Финалната четворка на Балканската баскетболна лига, гостите и всички любители на баскетбола с "добре дошли" в Самоков.
БК Рилски спортист и нашият град имат запазено място на баскетболната карта на Балканите. Клубът ни заслужено получи за трети път домакинството на заключителното състезание на БИБЛ. Пожелавам си и вярвам, че всички ние - ръководители, участници, гости и фенове, ще сътворим истински баскетболен празник с много положителни спортни емоции и незабравими спомени от Самоков, които да се помнят дълго.
На всички участници пожелавам здраве, силен дух, солидарност и честна игра. На добър час!", се казва в изявление на инж. Петър Георгиев, президент на БК Рилски спортист.

20:00 часа: Закриване и награждаване

Всички мачове ще може да гледате по БНТ HD и БНТ Свят!

Още Баскетбол

Иван Спиров спечели приза „Рачо Колев – едно сърце, една игра”
17:26, 03.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Ню Йорк Никс и Индиана си осигуриха полуфинал в Източната конференция в НБА
09:21, 03.05.2024
Панатинайкос сломи Макаби Тел Авив и върна серията в Атина за пети решителен мач
08:00, 03.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Олимпиакос разгроми Барселона в Пирея и се пребори до пети и решаващ двубой в четвъртфиналите на Евролигата
Чете се за: 01:00 мин.
За втора поредна година Константин Костадинов подаде заявка за участие в Драфта на НБА
Над 3,2 млн. лв. ще струва ремонтът на тунел „Кривия“ през Кресненското дефиле
Олимпийският шампион Иван Иванов: "Няма да позволим лични амбиции да омаловажават резултатите на българските щангисти"