Финикс удари шампионите от Голдън Стейт за трети успех от началото на сезона

09:47, 26.10.2022
Чете се за: 01:57 мин.
финикс удари шампионите голдън стейт трети успех началото сезона

Отборът на Финикс Сънс записа третата си победа от началото на сезона в НБА, след като надигра със 134:105 у дома действащия шампион Голдън Стейт Уориърс.

Двубоят започна малко по-добре за "воините", но още в средата на първата четвърт домакините от Финикс поеха лидерството и до края на срещата не го изпуснаха.

В средата на втората част играчите на Голдън Стейт можеха да се закачат в срещата при 55:55, но от този момент "слънцата" изцяло поеха контрола върху мача, като при финалната сирена преднината им бе достигнала 29 точки при 134:105.

С успеха Финикс се изкачи до 2-то място в Западната конференция с баланс 3-1, докато Голдън Стейт е на 8-та позиция с по две победи и две загуби.

Девин Букър стана най-резултатен в двубоя, вкарвайки 34 точки за победителите, а голям принос имаше още и Деанре Айтон, който се отчете с "дабъл-дабъл" - 16 точки и 14 борби.

За гостите от Сан Франциско пък голямата им звезда Стеф Къри завърши с 23 пункта.