Фиорентина и Астън Вила спечелиха групите си в Лигата на конференциите

Равенства за Фиорентина и Астън Вила в последните им мачове от груповата фаза

Фиорентина
22:12, 14.12.2023

Фиорентина удържа равенство 1:1 като гост на унгарския Фернцварош и спечели първото място в група F на Лигата на конференциите, което дава право на участие на осминафиналите.

Ференцварош поведе в резултата чрез норвежеца Кристофер Закариасен три минути след почивката, но Лука Раниери изравни в 73-ата за крайното 1:1. Така Фиорентина запази преднината си от две точки на първата позиция и остави Ференцварош в плейофния турнир през пролетта.

Трети в групата завърши белгийският Генк, който е с точка зад Ференцварош след победа с 2:0 над сръбския Чукарички.

Астън Вила спечели група Е след равенство 1:1 в гостуване на босненския Зрински мостар. Англичаните, които поведоха чрез Николо Дзаниоло след час игра, са с 16 точки и една повече от полския Легия, който надви с 2:0 като домакин АЗ Алкмаар.

Нидерландците финишираха трети, а Зрински остана последен.