Фиорентина спечели гостуването си на шампиона Наполи

Шампионът на Италия допусна втора шампионатна загуба

23:44, 08.10.2023
Фиорентина Йосип Брекало

Фиорентина победи Наполи с 3:1 в мач от 8-ия кръг на Серия А. Шампионът на Италия допусна втора шампионатна загуба.

"Виолетовите" откриха резултата в 7-ата минута. Лукас Мартинес Куатра стреля в дясната греда, но Йосип Брекало се разписа при добавката.

Виктор Осимен бе близо до изравнително попадение в 22-ата минута, но голът му бе отменен поради засада.

В добавеното време на първото полувреме възпитаниците на Руди Гарсия получиха дузпа за нарушение на Пиетро Терачано в наказателното поле. Виктор Осимен възобнови равенството с точно изпълнение.

След почивката Нанитамо Иконе имаше отлична възможност да върне аванса на гостите, но ударът му срещна дясната греда.

Голът за играчите на Винченцо Италиано обаче не закъсня. Джакомо Бонавентура бе оставен непокрит в наказателното поле и с вътрешен удар направи резултата 2:1.

Майкъл Кайоде също бе близо да запише името си сред голмайсторите, но ударът му рикошира от напречната греда.

В добавеното време на двубоя Николас Гонсалес оформи крайния резултат с удар от движение в горния десен ъгъл.

Фиорентина измести Наполи от 4-ата позиция в класирането. "Виолетовите" имат 17 пункта, докато неаполитанци са с 3 точки по-малко.