франция испания класираха полуфиналите европейското първенство баскетбол жени
Снимка:
07:46, 23.06.2023

Франция и Испания се класираха за полуфиналите на европейското първенство по баскетбол за жени в Словения и Израел.

Франция демонстрира мощта си срещу Черна гора, като доминираше още от самото начало, за да победи с категоричното 89:46. За сребърния медалист от турнира през 2021 г. Мариам Бадиан отбеляза 20 точки плюс 7 борби. Сандрин Груда добави 18. Марин Фоту вкара 15 точки. Божана Ковачевич бе най-добра за черногорките с 9 точки.

В последния 1/4-финал от надпреварата Испания подчини Германия с 67:42, с което прекъсна серията от три поредни успеха на съперника. Лаура Гил бе много полезна за „Ла Фурия“ и оформи дабъл-дабъл – 13 точки и 11 борби. Лаура Кеведо приключи с 11. За Бундестима Соня Грайнахер бе най-резултатна с 9 точки.

Белгия – Франция – 21.45 ч.

Защо България губи пазарите си на зърно?
Антоанета Костадинова зае шесто място на 10 метра въздушен пистолет на Европейските игри в Полша