Франция си осигури място на четвъртфиналите на United Cup

Адриан Манарино и Каролин Гарсия класираха своята страна в топ 8 на турнира за смесени отбори в Австралия.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
11:20, 03.01.2024
Чете се за: 02:37 мин.
франция класира четвъртфиналите united cup
Снимка: AFP

Приключението на Франция в Австралия продължава. В нощта на вторник срещу сряда Адриан Манарино и Каролин Гарсия класираха своята страна за четвъртфиналите на United Cup, след като спечелиха двата си мача на сингъл срещу Италия в група D в Сидни.

Манарино надделя над Лоренцо Сонего с 6:4, 6:4, а преди това 20-ата в света Каролин Гарсия надигра Жасмин Паолини с 6:4, 5:7, 6:4. "Сините" ще играят на четвъртфинала срещу Норвегия.

35-годишният Адриан Манарино, който приключи най-добрия сезон в кариерата си през 2023 г., с титли в Астана, Нюпорт и София, продължава своя устрем към големи успехи.

След като загуби първия си мач за 2024 г. в груповата фаза в Сидни срещу Александър Зверев, Манарино отстрани Лоренцо Сонего в два сета и даде заявка, че отличната му форма продължава. Французинът не допусна нито една точка за пробив.

Каролин Гарсия довърши започнатото от своя сънародник енергично, след мач от два часа и 16 минути срещу Жасмин Паолини, която обаче оказа сериозна съпротива. Французойката все пак спечели последния си сервис, за да осигури победа и класиране на отбора си в Топ 8.

В мач без залози Едуар Роже-Васлен и Еликсан Лешемия спечелиха срещу Флавио Коболи и Нурия Бранкачо със 7:6(5), 6:4.

На четвъртфиналите на пътя на французите ще застане Норвегия, водена от топракетата си Каспер Рууд. Трикратният финалист от Големия шлем е в добра форма и помогна на отбора си да завърши начело в група F, докато съставите на Хърватия и Нидерландия събраха багажа си към дома.

Победителят от срещата Франция - Норвегия ще играе с тима на Полша на полуфиналите.

Рафа Надал: Не съм забравил как да играя тенис