Полша е на полуфинал на United Cup след победи на Швьонтек и Хуркач

Полша спечели първия четвъртфинал в турнира, записвайки две победи над тима на Китай

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
09:13, 03.01.2024
Чете се за: 02:25 мин.
полша полуфинал united cup победи швьонтек хуркач

Ига Швьонтек изстреля отбора на Полша на полуфиналите на United Cup за втора поредна година, след като победи китайката Джън с 6:2, 6:3 в Пърт.

След победата на нейния съотборник Хуберт Хуркач в първия мач на сингъл при мъжете, на четирикратната шампионка от Големия шлем Швьонтек и бе необходим час и 34 минути, за да победи 21-годишната Джън от тима на Китай.

„Наистина съм доволна от играта си, а също и от атмосферата в отбора. Със сигурност да играя с Хуркач е вълнуващо и наистина съм щастлива от всеки мач, който играя тук", каза полякинята.

Полша загуби от бъдещия шампион Съединените щати във финалната четворка миналата година, но сега ще пътува от Пърт до Сидни, за да играе на полуфиналите този уикенд.

В първия мач от двубоя между Полша и Китай, Хуркач победи Джиджен Джан с 6:3, 6:4 за час и 22 минути, и изведе страната си напред с 1-0 победи.

„Винаги е трудно да играеш срещу него, така че, много съм щастлив от тази победа днес", коментира Хуркач след успеха.

Катаржина Питер и Ян Желински записаха успех над Ю Сяоди и Сун Фацзин с 6:3, 5:7, 10:7 в мача на смесени двойки.

В Топ 4 поляците ще играят с победителя от срещата между Франция и Норвегия.

Каролин Гарсия и Адриан Манарино изведоха Франция до четвъртфиналите след победа с 3:0 над Италия. Световната номер 20 Гарсия победи Жасмин Паолини с 6:4, 5:7, 6:4, а Манарино надделя над Лоренцо Сонего с 6:4, 6:4 в мач от група "Д". На двойки Едуар Роже-Васлен и Еликсан Лешемия спечелиха срещу Флавио Коболи и Нурия Бранкачо със 7:6(5), 6:4.

С два ампутирани пръста е 3-годишното дете, след като пиратка гръмна в ръката му
Председателят на Агенцията за бежанците: Няма договорена бройка с Австрия за връщане на мигранти