Български национален отбор по футбол за юноши до 15 години
Снимка: Български футболен съюз
23:12, 04.10.2022
Чете се за: 01:57 мин.

Юношеският национален отбор по футбол на България до 15 г. спечели с 3:1 първата от двете контроли срещу връстниците си от Словакия като гост, но пропусна да се поздрави с доста по-изразителен успех.

Най-вече през първата част нашият тим пропусна няколко много чисти положения, които можеха да направят победата ни още по-внушителна.

Словакия реализира от първия си и единствен изстрел в рамките на българската врата чрез Даниел, който бе точен в 12-ата минута с глава след центриране от ъглов удар. България установи тотално преимущество и изпусна три ситуации за изравняване след изстрели на Стивън Жерард, Марто Бойчев и Димитър Челебиев. Все пак логиката възтържествува в 28-мата минута, когато капитанът Кристиян Горянов се разписа от фаул.

След почивката българският селекционер Калоян Георгиев предприе доста промени, но „лъвчетата“ продължиха да доминират. Почти веднага след подновяването на играта Кристиян Михайлов вкара страхотно попадение след изстрел в далечния ъгъл за 2:1, а в 60-ата минута Георги Стефчов оформи крайния резултат с глава.

Следващата контрола между двата тима е на 6 октомври (четвъртък) от 12.00 часа.