Футболните национали до 15 години вкара четири гола на връстниците си от Словакия

футболните национали години вкара четири гола връстниците словакия
Снимка: БФС
17:05, 06.10.2022
Чете се за: 02:12 мин.

Юношеският национален отбор на България до 15 г. постигна нова впечатляваща победа над връстниците си от Словакия с 4:2 като гост в контролен мач. Преди 2 дни момчетата на селекционера Калоян Георгиев записаха успех с 3:1 над същия съперник.

Подобно на първия двубой, България взе инициативата през първата част и притисна домакините в наказателното им поле. Най-напред Калоян Божков уцели напречната греда, а след това само в рамките на 4 минути „лъвчетата“ реализираха три безответни попадения, дело на Кристиян Горянов, Кристиян Михайлов и Георги Стефчов. До почивката Словакия успя да върне един гол, а многобройните промени на полувремето в нашия състав донякъде разстроиха действията ни и позволиха на домакините да се разпишат още веднъж в 52-рата минута. Все пак България успя да съхрани преднината си до края на двубоя и дори да затвърди успеха си в последната минута чрез попадение на Марто Бойчев.

Съставът на България: 12. Георги Кузов, 13. Никола Ставрев, 14. Мартин Портарски (41 – 2. Радослав Караманов), 3. Кристиян Гиздев (48 – 4. Симеон Турлаков), 18. Максимилиан Лазаров (41 – 5. Николай Любомиров), 6. Калоян Божков (48 – 11. Димитър Челебиев), 15. Георги Стефчов (41 – 20. Валентино Върбанов), 7. Стивън Жерард (48 – 17. Никола Кръстев), 8. Радостин Стоилов (41 – 16. Мартин Пейчев), 10. Кристиян Горянов (48 – 9. Марто Бойчев), 21. Кристиян Михайлов (41 – 19. Даниел Димов).

Селекционер: Калоян Георгиев.