Габриела и Стефани Стоеви са четвъртфиналисти на турнира в Кардиф

По-късно тази вечер водачките в схемата на двойки при дамите ще играят за място на полуфиналите срещу французойките еа Маргерит и Флави Вале

сестри стоеви спечелиха златните медали турнира бадминтон европейските игри краков
Снимка: БОК, Любомир Асенов - LAP.bg
19:15, 01.12.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Трикратните европейски шампиони на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за четвъртфиналите на международния турнир по бадминтон в Кардиф (Уелс) с награден фонд 15 хиляди долара, който е олимпийска квалификация за Париж 2024.

Сестрите, които са поставени под №1 в схемата, разгромиха във втория си мач полякините Доминика Квасник и Магдалена Свирчинска с 21:10, 21:9 за 25 минути.

По-късно днес нашите момичета ще играят в спор за място на полуфиналите срещу Теа Маргерит и Флави Вале (Франция).

На двойки мъже Иван Русев и Илиян Стойнов загубиха във втория кръг от третите поставени Кристофър Гримли и Матю Гримли (Шотландия) с 19:21, 14:21 за 45 минути.

На сингъл Калояна Налбантова отпадна от надпреварата, след като допусна обрат срещу Жозефин Йенсен (Дания) и отстъпи с 19:21, 21:16, 22:24 за 65 минути. В третия гейм българката водеше с 16:12, но въпреки това не успя да се поздрави с крайния успех.

Късно снощи Михаела Чепишева и Цветина Попиванова допуснаха поражение в първия кръг от германките Юлия Майер и Леона Михалски с 10:21, 25:23, 12:21 за 47 минути.

Илхан Кючюк: Пеевски може да решава важни за страната въпроси, критиките му към премиера са основателни
Запалиха светлините на коледната елха в София (Снимки)