На Световния ден на здравето – 7 април, служебният министър-председателя Гълъб Донев публикува поздрав към лекарите и медицинските специалисти:
"Уважаеми лекари, медицински сестри и здравни работници,
Световният ден на здравето е момент, в който всеки от нас си спомня с благодарност и уважение за Вас - хората, които връщате здравето и спасявате живота.
Да излекуваш човек, да го избавиш от страданията и да му върнеш надеждата в дните, които му предстоят, за Вас е професионално ежедневие, а за нас - чудо.
Изборът да се посветите на медицината за Вас е воля, амбиция за знания, упорит труд, денонощно бдение над живота, а за нас - проява на сила, характер, смелост и човеколюбие.
Благодарим Ви за таланта да пазите нашето здраве!
Бъдете здрави и се радвайте на лично щастие!
Честит професионален празник!"
Съдът в Бургас остави в ареста шофьора, обвинен за катастрофата в Свети Влас, при която загина 18-годишна украинка
Над половината смъртни случаи у нас за 2025 г. са зради болест на органите на кръвообращението, сочат данни на НСИ
БНБ прогнозира забавяне на растежа на реалния БВП през тази и следващата година
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души