Галатасарай и Копенхаген не успяха да се победят

Двата отбора завършиха наравно 2:2 в мач от Група А

Галатасарай - Копенхаген
Снимка: Facebook: Galatasaray
22:45, 20.09.2023
Чете се за: 03:05 мин.

Галатасарай и Копенхаген завършиха при равенство 2:2 в първа среща от Група А на Шампионската лига. Гостите поведоха с 2:0 след голове на Мохамед Елиунуси в 35-ата и Диого Гонсалвеш в 58-ата минута, но останаха с 10 човека след червен картон на Елиас Йелерт в 73-ата. Галатасарай изравни с попадения на Саша Бое в 86-ата и на Тете в 88-ата минута.

Двубоят бе ръководен от изцяло българка съдийска бригада с главен рефер Георги Кабаков. Помагаха му Мартин Маргаритов и Диян Вълков.

Домакините стартираха активно и в осмата минута Мауро Икарди отправи силен удар към вратата на противника, но стражът на Копенхаген внимаваше. Минута по-късно Керем Актюркоглу стреля вдясно от вратата на гостите. Футболистите на Галатасарай имаха претенции за дузпа в 13-ата минута за нарушение срещу Икарди, но сигнал за такава не последва. Актюркоглу отново застраши вратата на Копенхаген в 16-ата и 24-ата минути, като при втората възможност за попадение удари греда.

Отборът на Копенхаген се възползва от шанса си в 35-ата минута и поведе след точен изстрел на норвежкия национал Мохамед Елиунуси, който се разписа за 1:0. Дрис Мертенс пропусна голям шанс за турския гранд в 38-ата минута, стреляйки вляво от вратата на датския тим. Диого Гонсалвеш пропиля възможност за гостите в 57-ата минута, но в следващата оползотвори подаване от Бригер Мелинг и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Галатасарай за 2:0 в полза на Копенхаген.

Датският състав остана с човек по-малко в 73-ата минута, когато съдията Георги Кабаков показа втори жълт и съответно червен картон на Елиас Йелерт за нарушение.

Галатасарай, вече с числено превъзходство на терена, стигна до равенството с два гола в рамките на две минути. В 86-ата френският защитник на домакините Саша Бое получи топката от Вилфред Заха и с чудесен изстрел преодоля вратаря на Копенхаген за 1:2, а в 88-ата бразилецът Тете бе точен за 2:2.

В следващия си мач от групата на 3 октомври Галатасарай ще гостува на Манчестър Юнайтед, докато Копенхаген ще приеме Байерн Мюнхен.

Снимка: Facebook - Galatasaray

Георги Иванов и Борислав Попов взеха участие в 74-ия Конгрес на ФИФА
15:15, 17.05.2024
Габриел Донев и Симон-Антони Иванов се класираха за финала на двойки в Куршумлийска баня
15:08, 17.05.2024
Стефка Костадинова: Целта ни е да изпратим 42-ма спортисти на Олимпийските игри
15:01, 17.05.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Българите останаха извън местата за Париж на квалификацията по спортно катерене в Шанхай
13:39, 17.05.2024
Весела Лечева: Единственият рейтинг, който никога не пада, е този на българските шампиони
12:20, 17.05.2024
Бразилия ще бъде домакин на световното първенство по футбол за жени през 2027 г.
12:18, 17.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Станислав Шопов: Искам да играя повече
12:09, 17.05.2024
Стамен Белчев: Второто място не отива на клуб като ЦСКА
11:43, 17.05.2024
Чете се за: 01:57 мин.