При спецоперацията са установени документни престъпления, злоупотреба с имущество и щети на общински бюджет
Две длъжностни лица са задържани при специализирана полицейска операция, проведена от ГДБОП на територията на област Стара Загора на 12 март под надзора на Окръжна прокуратура.
При проведените действия по разследването е установено използването на документи с невярно съдържание и придобиване без правно основание на чуждо имущество чрез сключени фиктивни граждански договори, надписване на фактури за доставки на стоки и услуги от търговски дружества, както и доставянето им в частните домове на задържаните и техни близки - поставяне на дограма, врати, гардероби, доставки на секции, мебели, басейн, електроуреди, ел. инсталации и оборудване, перилни препарати и други.

Иззети са вещи на стойност 10 000 лева, както и дебитни карти, мобилни телефони, множество документи, имащи отношение към производството. Установено е също, че от престъпната дейност са нанесени щети на общински бюджет от порядъка на десетки хиляди лева. По случая са разпитани 13 свидетели.

Снимки: ГДБОП
Мярката на двамата задържани е удължена за срок до 72 часа. Вече са им повдигнати обвинения. Окръжна прокуратура - Стара Загора е внесла искане в съда за вземане на мярка за неотклонение "домашен арест" спрямо двамата обвиняеми.
Шофьорката, опитала да избяга от полицията на Околовръстното в София, на свобода срещу 5000 евро
Издирването на 11-годишната Наталия продължава: МВР опроверга информацията, че пастрокът ѝ е бил забелязан в село Величково
20-годишен младеж загина, след като се вряза с автомобила си в паркиран камион в Добринище
Десет души са задържани при операция срещу схема за рент-а-кар измами на стойност около 900 000 евро
Кола удари линейка край Враца, спешният автомобил пътувал с пациент за „Пирогов“