Георги Костадинов с нов силен мач при победа на АПОЕЛ Никозия над Омония

георги костадинов разписа апоел никозия турнира купата кипър
22:29, 23.12.2023
Чете се за: 02:25 мин.

Българският полузащитник Георги Костадинов направи нов силен мач, а ден преди Бъдни вечер тимът му АПОЕЛ Никозия срази с 3:0 големия си съперник Омония в дербито на кипърското първенство.

Бразилецът Маркиньос откри резултата в 1-ата минута на добавеното време, Ставрос Гавриел удвои в 83-ата. Крайното 3:0 оформи Исам Чебаке в 90-ата минута на срещата.

Победата увеличи преднината на тима на върха в класирането на 6 точки. Жълто-сините имат 38 пункта на върха след 16 мача. С по 32 след тях са наредени Оминия, шампионите от Арис (Лимасол) и ФК Пафос.

АПОЕЛ беше по-добър през първото полувреме, създаде няколко добри момента. Тимът на Омония се защитаваше и гледаше да ограничи ударите към вратата си. Но в 1-ата минута на добавеното време Чебаке центрира отляво, Квилитая насочи с глава към Маркиниос, който откри резултата с диагонален удар.

След почивката Омония опита да изравни, но "синьо-жълтите" се поздравиха в края на срещата с нови две попадения. В 83-ата минута Ставрос Гавриел направи 2:0 със страхотен удар, а седем минути по-късно Гавриел отново отправи силен удар. Вратарят Франсис Узохо не успя да удържи топката и Чебаке отблизо оформи крайното 3:0.

Георги Костадинов имаше няколко добри транзиции преди почивката, като именно той подхвана атаката за първото попадение. През втората част пресече няколко подавания през линиите, а също така с шпагат на тъча спря тръгналия на скорост украинец Роман Безус.