Гергана Топалова отпадна във втория кръг на турнира в Истанбул с награден фонд 60 хиляди долара

гергана топалова четвъртфиналистка тунис
Снимка: БФ Тенис
14:29, 28.04.2023
Чете се за: 01:05 мин.

Гергана Топалова отпадна във втория кръг на турнира на червени кортове в Истанбул с награден фонд 60 хиляди долара.

Българката загуби от представителката на домакините Зейнеп Сьонмез с 1:6, 5:7 за 77 минути.

Националката взе първия гейм в мача, след което съперничката й спечели седем поредни, за да затвори първия сет и да поведе с 1:0 във втория. След това Топалова подобри играта си и поведе с 5:2, но Сьонмез направи серия от пет поредни гейма, стигна до пълен обрат и до крайната победа.

Българката си тръгва с 8 точки за световната ранглиста, където е на 311-ото място.