Германия и Украйна не излъчиха победител в зрелищна контрола с шест гола

германия украйна излъчиха победител зрелищна контрола шест гола
21:29, 12.06.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Националните футболни отбори на Германия и Украйна завършиха 3:3 в приятелски мач, игран на "Везерщадион" в Бремен. Това беше мач номер 1000 в историята на Бундестима.

Отборът на Ханзи Флик поведе в резултата още в шестата минута, след като се разписа любимецът на местната публика Никлас Фюлкруг.

Тимът на Украйна обаче направи пълен обрат още до почивката, като Виктор Циганков вкара след асистенция на Олександър Тумчук, а Антонио Рюдигер от Бундестима си вкара автогол.
След почивката Виктор Циганков вкара второто си попадение в мача, с което затвърди аванса за тима на Серхий Ребров.

В края на мача резервата Кай Хаверц намали гол за Германия, след като овладя топката с глава и след това стреля технично покрай вратаря на гостите Анатолий Трубин. В 90-ата минута отново Хаверц бе герой за тима си, като спечели дузпа, от която точен бе Йозуа Кимих, който изравни резултата.

На срещата присъстваха президентът на Германия Франк-Валтер Щайнмайер и посланикът на Украйта в Германия Олексей Макейев.

Германия е домакин на Европейското първенство през следващата година и не участва в квалификационния цикъл. Отборът на Ханзи Флик играе серии от контроли, като след четири дни ще срещне Полша във Варшава, а на 20 юни тимът ще играе срещу Колумбия в Гелзенкирхен.