Гол на Николас Пенев донесе успех на Хебър над Арда

Тимът от Пазарджик вече събра 27 точки и изпревари Локомотив София в класирането

Николас Пенев Хебър Арда
Снимка: Startphoto.bg
17:21, 17.03.2024

Хебър Пазарджик взе важна победа, като се наложи над Арда с 1:0 у дома. Победното попадение за тима от Пазарджик бе дело на Николас Пенев с хубав диагонален удар в самото началото на второто полувреме.

В началото на мача Арда бе по-агресивният отбор. В 17-ата минута Борислав Цонев изведе Мами Ел Тетах отляво, той финтира вратаря Дебърлиев, но от малък ъгъл с левия крак уцели страничния стълб, въпреки че вратата бе празна.

В 48-ата минута играчите на Хебър ликуваха. Георги Вълчев даде начало на атака, която мина и през Архан Исуф, който центрира, а Николас Пенев спря добре топката и с много премерен удар я вкара в левия ъгъл на вратата на Анатолий Господинов.

Десетина минута по-късно и Вълчев вкара за Хебър при добавка, но попадението не бе зачетено, тъй като Стефан Цонков бе в положение на засада.

Тимът на Хебър вече събра 27 точки и изпревари Локомотив София в класирането, като е на 12-о място. Арда все още е на седма позиция.

Дара Малинова спечели бронзов медал на финала на лента при девойките на турнира по художествена гимнастика Афродита къп