Гол от дузпа на Левандовски запази аванса на Байерн в първенството

11:34, 21.01.2021
Чете се за: 00:33 мин.
гол дузпа левандовски запази аванса байерн първенството

Играчите на Ханзи Флик запазиха преднината си от четири точки на върха на класирането в Бундеслигата, след минимален успех с 0:1 като гост на Аугсбург в среща от 17-ия кръг на Бундеслигата.

Единственото попадения в срещата отбеляза вездесъщият Роберт Левандовски. Полякът бе точен в 13-та минута от дузпа, като това бе 22-ри гол за поляка в първенството от началото на сезона.

Домакините на свой ред също получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар четвърт час преди края. Зад топката застана Алфред Финбогасон, но ударът на исландеца се отби от страничния стълб.

Това позволи на вратарят на Байерн Мануел Нойер да запише 196-та си суха мрежа в Бундеслигата, за да изравни по този показател друга легенда на "баварците", Оливер Кан.

Преследвачът РБ Лайпциг записа успех със същия резултат при домакинството си срещу Унион (Берлин). Шведът Емил Форсберг донесе трите точки за своя тим, след като бе точен в 70-та минута.

В класирането Байерн е начело с 39 точки, следван то РБ Лайпциг с 35 и Байер (Леверкузен) с 32 точки.