Гол в добавеното време донесе победата на Ница над Монако

гол добавеното време донесе победата ница монако
08:40, 23.09.2023
Чете се за: 02:12 мин.

Със страхотен индивидуален гол в добавеното време на мача на Жереми Бога Ница спечели гостуването си на Монако с 1:0 в откриващия мач от шестия кръг във френската Лига 1. Героят за тима от Лазурния бряг обаче бе вратарят Марчин Булка, който спаси две дузпи, и двете изпълнени от нападателя на домакините Фалорин Балогун.

Победата в средиземноморското дерби позволи на Ница да оглави класирането с 12 точки, с една повече от локалния си съперник Монако, който загуби за пръв път през сезона.

Още в 11-ата минута Балогун можеше да открие резултата, но ударът му от дузпа в левия ъгъл бе спасен от Булка.

В 55-ата минута бившият нападател на Арсенал получи нов шанс от 11-те метра и този път стреля в средата на вратата. Марчин Булка обаче бе готов и за това решение на Балогун и отново парира изстрела му.

В 78-мата минута Ница създаде първата си голяма опасност в мача, но ударът с глава на Юсуф Ндайишимийе се отби в гредата.

Пет минути по-късно Булка отново спаси Ница, този път след удар на бившия играч на Ливърпул Такуми Минамино, а в 85-ата минута гол на Уисам бен Йедер от Монако бе отменен заради засада.

Така се стигна до първата минута на добавеното време на мача, в която Жереми Бога осъществи самостоятелен пробив и с мощен удар не остави шансове на Филип Кон за крайното 0:1.

Христо Стоичков бе специален гост на младежкия форум "Достойни за България"