Гол в последната минута спаси Барселона от пореден домакински провал

гол последната минута спаси барселона пореден домакински провал
07:13, 21.09.2021
Чете се за: 02:02 мин.

Закриващият петия кръг на Ла Лига сблъсък между Барселона и Гранда завърши при резултат 1:1.

Домингош Дуарте откри резултата след удар с глава с първата атака в срещата. В последната минута от редовното време Роналд Араухо донесе точка на домакините, отново след удар с глава.

На стадион “Камп Ноу” присъстваха едва 27097 зрители.

След едва 85 секунди игра възпитаниците на Роналд Куман вече изоставаха в резултата. Домингош Дуарте даде преднина на гостите, след като засече с глава центриране на Серхио Ескудеро за 1:0.

Домакините заиграха по-добре с напредване на времето. В 19-та минута удар на Сержи Роберто срещна напречната греда.

След почивката “каталунците” се опитваха да стигнат до изравнително попадение, но атаките им не бяха убедителни. Трудът им се отплати едва в 90-та минута, когато Роналд Аруахо възобнови равенството след удар с глава за крайното 1:1. Голът обаче дойде твърде късно и тимът нямаше време за пълен обрат.

Барселона заема 7-а позиция в класирането с актив от 8 пункта, но с мач по-малко. Гранада е точно над зоната на изпадащите, на 17-а позиция, с 3 точки.

Още по време на мача в социалните мрежи се появиха редица призиви треньорът Роналд Куман да напусне поста. В заключителната част, в опит да промени хода на мача наставникът пусна дори Жерар Пике напред, за да постигне търсения резултат. Това обаче също не се хареса на голяма част от привържениците.