Голове на Денис Ундав осигуриха победата на Германия над Босна и Херцеговина

Футболистът на Щутгарт се разписа на два пъти през първото полувреме.

23:39, 11.10.2024
Национален отбор по футбол на Германия

Германия победи Босна и Херцеговина с 2:1 в мач от третия кръг на Лига А в Лигата на нациите. Денис Ундав отбеляза попаденията за победителите.

След половин час игра на стадион "Билино Полйе" в Зеница гостите откриха резултата. Флориан Вирц бе изведен сам срещу вратаря в наказателното поле. Полузащитникът обаче не подходи егоистично и върна топката към Ундав, който даде аванс на Бундестима.

В следващата атака играчите на Юлиан Нагелсман отново пратиха топката в противниковата врата, но попадение на Тим Клайндийнст бе отменено заради засада.

В опит да изравни резултата Ермедин Демирович проби сам срещу вратаря, но стреля в напречната греда.

Само шест минути след първото си попадение, футболистът на Щутгарт удвои головата си сметка. Нападателят засече от движение подаване във вратарското поле на Максимилиан Мителщад.

След почивката Ундав можеше да оформи хеттрика си, но нов гол за гостите бе отменен след засада. Попадение на Серж Гнабри също не бе зачетено по същата причина.

Домакините намалиха изоставането си в 71-ата минута, когато Един Джеко засече с глава центриране от ъглов удар на резервата Бенджамин Тахирович.

Германия оглавява класирането в група 3 с актив от 7 пункта, докато Босна и Херцеговина заема последното 4-о място само с точка.